IC Vakfı

IC Vakfı

IC Vakfının fikri temeli IC Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen tarafından, öğrenim yılları boyunca tahsilini tamamlamak için verdiği mücadele sırasında atılmıştır. 2004 yılında kurulmuş olan İbrahim Çeçen Vakfı'nın misyonu; Türkiye'nin eğitim ve sağlık sorunlarının çözümüne, kültür ve refah düzeyinin yükselmesine katkıda bulunmaktır. Vizyonu da ülkemizde yaşanan sorunlara çözüm üreten, eğitim, spor, sağlık ve kültür gibi birçok alanda Türkiye'nin kalkınmasına yardımcı olan, sosyal düzeyinin gelişmesine katkıda bulunan, Türkiye'nin her ilinde faaliyet gösteren öncü bir kuruluş olmaktır.

İbrahim Çeçen Vakfı, eğitim, sağlık, spor, kültür ve sanat alanlarında farklı kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak yürüttüğü projelerle, ülkemizde yaşanan sorunların çözümüne katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Bu hedef doğrultusunda tüm Türkiye çapında faaliyetlerimizin yanı sıra; kurucumuz İbrahim Çeçen'in de doğup büyüdüğü Ağrı ili pilot bölge olarak seçilmiştir.

Vakfımız, Türkiye'nin her ilinden ihtiyacı olan başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu vermektedir. İbrahim Çeçen'in 1984 yılında şahsen vermeye başladığı eğitim bursları ile birlikte günümüze kadar binlerce öğrenciye eğitim bursu verilmiştir.

Vakfın Öncelikleri Arasında; Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursları, eğitim kurumlarına katkı ve bağışlar, kültür ve spor aktivitelerine destek, sağlık yardımları yer almaktadır.

Bunlara ek olarak okul inşaatı projeleriyle de eğitime destek veren İbrahim Çeçen Vakfı'nın ülkemizde eğitime sağladığı katkının en belirgin göstergesi ve en önem verdiği projesi Ağrı'da yapılan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'dir.

Bunların yanı sıra İbrahim Çeçen Vakfı’nın bünyesinde bulunan IC Sanat Galerisi, izleyici ile sanatçı arasında köprü olduğunun bilinciyle, ciddi ve ilkeli adımlarla hareket etmektedir.  Her türlü görsel sanatın yaşatılması ve tanıtılmasının önemine inanarak hazırlanan sergilerle, gelecek nesillere ayrıcalıklı ve bilinçli bir sanat aktarımının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu önümüzdeki yıl da özellikle uluslar arası organizasyonlarla, yabancı sanatçıların sergilerini düzenleyerek, Türk sanatçı ve sanatseverlerle buluşma etkinlikleri düzenlenecektir.

 

http://www.icvakfi.org.tr